Z kalendarza

Dzisiaj jest
Wtorek
12 listopada 2024
Imieniny obchodzą
Czcibor, Cibor, Izaak, Jonasz, Jozafat, Konradyn, Konradyna, Krystyn, Marcin, Renata, Renat, Witold, Witolda, Witołd
Do końca roku zostało
50 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj52
mod_vvisit_counterWczoraj1698
mod_vvisit_counterW tygodniu2941
mod_vvisit_counterW miesiącu22654
mod_vvisit_counterOgółem8822135

Twoje IP: 3.128.197.55
MOZILLA 5.0,

Do wakacji

Miłej nauki :)

W naszej szkole uczymy, jak ważny jest szacunek wobec innych. Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez psychologa, podczas których odkrywali, czym jest szacunek i ćwiczyli jak okazywać go w codziennych sytuacjach. Zajęcia rozpoczęły się od wspólnej rozmowy, w której dzieci wymieniały, co dla nich oznacza szacunek – padały takie słowa jak „słuchać”, „pomagać”, „mówić proszę i dziękuję”. Następnie, pracując w grupach, uczniowie stworzyli. Po pogadance pełnej przykładów przeszliśmy do ćwiczenia „Lustro szacunku”, gdzie dzieci w parach naśladowały pozytywne gesty, takie jak uśmiech czy skinienie głową, ucząc się w ten sposób, jak ważne jest wzajemne szanowanie się. Na zakończenie uczniowie wybrali jedno działanie, które pokaże ich szacunek do innych. Wierzymy, że te wartości staną się fundamentem ich relacji na przyszłość.

Na apelu klas IV –VIII  Pani dyrektor Beata Młynarczyk uroczyście wręczyła nagrody  uczniom za rozstrzygnięty konkurs szkolny z okazji Dnia Języka Obcego. Każda klasa została wyróżniona w innej kategorii i otrzymała nagrodę ufundowaną przez Samorząd Uczniowski w formie gier planszowych. Zostały także rozdane Certyfikaty uczestnictwa w 31 Akcji „Sprzątanie świata”  klasom IV – VIII i wychowawcom.  W tym roku również nie zabrakło naszego wkładu w  nasz wspólny manifest przeciwko śmieceniu w naturze. Puchar i medal otrzymali nasi uczniowie, którzy wzięli udział w  Letnich Igrzyska Bez barier „Nie sami – dzielni”, które odbyły się 16 października w Turawie. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy zaangażowania . Dziękujemy za wspólną pracę, wzorową postawę,  miłe wspomnienia i wspólnie spędzony czas.

Nagrody, Certyfikaty, Puchary ,Medale zostały rozdane….

pomoc_7Uczniowie klas I – III przyłączyli się do obchodów Dnia Ratownictwa Medycznego. W czasie zorganizowanych zajęć dzieci dowiedziały się czym zajmuje się ratownik medyczny oraz na czym polega jego praca. Najmłodsi uczniowie przypomnieli także znane numery alarmowe i sposoby wezwania służb ratunkowych. Dzięki współpracy z WOŚP pani Krysia i pani Jola przeprowadziły zajęcia z programu „Ratujemy i uczymy ratować”. Przez poszczególne etapy udzielania pierwszej pomocy dzieci przeprowadził Doktor Kręciołek. Uczniowie chętnie i aktywnie wykonywali ćwiczenia praktyczne – rozmowa z dyspozytorem przy wzywaniu pomocy, układanie kolegi w pozycji bezpiecznej. W czasie zajęć wykorzystano także fantoma, na którym dzieci próbowały wykonywać resuscytację krążeniowo – oddechową. Wszystkie pomoce wykorzystane w czasie zajęć zostały nam przekazane przez WOŚP. Wiemy, że po powtarzanych cyklicznie zajęciach w razie potrzeby nasi uczniowie będą potrafili wezwać służby medyczne.

wspomnienie_2Wrzesień przywitał nas piękną, pogodą, wysokimi temperaturami. Dlatego Samorząd Uczniowski  naszej szkoły zaproponował lekcje i przerwy w plenerze. Uczniowie przynieśli z domu karimaty, koce, siedziska i przerwy spędzaliśmy wspólnie na boisku. Nauczyciele przygotowali mobilne pomoce dydaktyczne. Uczniom bardzo podobała się edukacja w terenie. To wyjątkowa atrakcyjna forma nauki, dlatego z całą pewnością towarzyszyło  im pozytywne nastawienie i otwarty umysł. Teraz uczymy się w naszych klasopracowniach i z jesienną nostalgią wspominamy czas uwieczniony na zdjęciach czekając na ciepłą wiosnę i kolejne lekcje w plenerze


den_7W dniu 14 października 2024 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas VI-VII  śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowania za trud i troskę oraz słowa uznania dla codziennej pracy wszystkich nauczycieli. Wykorzystali m.in. utwory K.I. Gałczyńskiego „Wiersz o wielkiej wdzięczności”, J. Brzostowskiej "Jeśli masz czyjeś serce", "Powiedzieć wszystko", A. Asnyka „Posyłam kwiaty”, E. Lipskiej "Klasa I", W. Szymborskiej "Nic dwa razy", H. Morawskiego "Mój belfer". Przedstawili również humorystyczne anegdoty z życia uczniowskiego. Wykonali utwory instrumentalne i wokalne. Akademię przygotowali – pan Michał Benek i pani Maria Kowalska. Młodzi artyści, w imieniu całej wspólnoty uczniowskiej, złożyli Pani Dyrektor, wszystkim Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły życzenia wytrwałości w dalszej pracy i satysfakcji z kształtowania osobowości wychowanków. Pani Dyrektor Beata Młynarczyk podziękowała wszystkim za zaangażowanie na rzecz szkoły i wyróżniła nauczycieli oraz pracowników obsługi Nagrodą Dyrektora. Do życzeń dołączyła się przewodnicząca Rady Rodziców Pani Żaklina Kwaśna-Kucofaj. Były to słowa pełne wdzięczności i szacunku dla naszej pracy.

drzew_410 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa. Światowy Dzień Drzewa został zapoczątkowany z inicjatywy sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych, Sterlinga Mortona pod koniec XIX wieku. Zaapelował on do swoich rodaków, by w tym dniu zasadzili drzewa. Wiele osób zaangażowało się w tę akcję i rokrocznie ją kontynuowało. W Polsce Dzień Drzewa obchodzony jest od 2002 roku. Także w naszej szkole celebrowaliśmy ten dzień. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach, podczas których pogłębiali swoją wiedzę o drzewach. Dzieci przypomniały sobie budowę drzewa, rodzaje drzew oraz ich znaczenie w przyrodzie. Następnie młodsi wyklejali drzewa plasteliną, natomiast starsi uczniowie kolorowali odpowiednie pola zgodnie z podanym kodem. Święto Drzewa to doskonała okazja, by kształtować postawę ekologiczną wśród najmłodszych.

chleb_62 października uczniowie klasy 3 piekli chleb. Zajęcia te poprzedzone były tematem o roślinach zbożowych, podczas których nauczyli się nazywać i rozpoznawać zboża, poznali pojęcia „zboża jare, zboża ozime”, dowiedzieli się, z jakich zbóż powstaje mąka, kasze, płatki. Obejrzeli film „Od ziarenka do bochenka”, a następnie omówili etapy powstawania chleba oraz pracę ludzi zaangażowanych w wypiek chleba. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że chleb zawsze traktowano w Polsce  z szacunkiem, że chleb trzeba szanować, nie wolno go wyrzucać i marnować. Podczas pieczenia chleba trzecioklasiści z wielkim zaangażowaniem wykonywali wszystkie czynności zgodnie z przepisem, dodawali kolejno składniki, wyrabiali ciasto na chleb. Po upieczeniu wszyscy skosztowali wypieku. Chleb był chrupiący, pachnący, mięciutki, przepyszny.

Więcej artykułów…