Z kalendarza

Dzisiaj jest
Środa
26 czerwca 2024
Imieniny obchodzą
Jan, Jeremiasz, Jeremi, Paweł, Zdziwoj
Do końca roku zostało
189 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3122
mod_vvisit_counterWczoraj3902
mod_vvisit_counterW tygodniu10550
mod_vvisit_counterW miesiącu108076
mod_vvisit_counterOgółem8365860

Twoje IP: 18.119.136.37
MOZILLA 5.0,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

czytelnik_1Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników naszej biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które umieją już samodzielnie czytać. W tym roku szkolnym obie klasy druga i trzecia w ramach zajęć bibliotecznych przygotowały, krótki spektakl teatralny dla pierwszaczków. W drugiej części uroczystości pierwszaczki otrzymały piękne dyplomy oraz zakładki do książek.

solidarnosc_2W akcie solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm z początkiem kwietnia nasze szkolne dzieci z Łężec  co roku celebrują wyjatkowy dzień: "Światowy Dzień Solidarności Autyzmu". Dzieci wzięły  udział w różnorakich zabawach sensorycznych. Między innymi: zabawy sensoryczne z galaretką i cieczą nienewtonowską. Dzieci miały okazję eksperymentować z kolorami, smakami, i zapachami.

W ubiegły piątek  5 kwietnia 2024 rku w Zespole  Państwowych  Placówek  Kształcenia Plastycznego   w Opolu Emilia Pander wraz z nauczycielem plastyki Izabelą Drajewicz  uczestniczyły w uroczystości wręczenia nagród Laureatom II edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego "Pejzaże Miejsc - Moja szkoła". Praca plastyczna Emilii otrzymała wyróżnienie. Po uroczystości uczniowie „Plastyczniaka” oprowadzali nas po szkole, a następnie odbyły się warsztaty ceramiczne dla laureatów. Dyrekcja i nauczyciele szkoły serdecznie gratulują sukcesu Emilii Pander zwłaszcza, że w konkursie wzięło udział  119 uczniów z 20 szkół z województwa opolskiego.

Obchody Światowego Dnia  Świadomości Autyzmu każdego roku mobilizują nas do zatrzymania się na moment i zastanowienia nad wyzwaniami stojącymi przed osobami z autyzmem oraz ich rodzinami. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu nie jest tylko okazją do edukacji, ale także do promowania akceptacji i integracji osób z ASD. W tym roku Zespół Szkolno-Przedszkolny zaprosiliśmy na niezwykłe wydarzenie, które  miało na celu  ukazanie potencjału sztuki jako narzędzia integracji społecznej - ponadczasowa sztuka  w różnych wymiarach. Niemal całoroczna praca z wychowankami z  klas 7 i 8 podczas zajęć artystycznych, rewalidacyjnych przyczyniła się do stworzenia  przedstawienia pt : „Mały Książę”  na podstawie książki  autorstwa Antoine’a de Saint- Exupéry, z udziałem uczniów z autystycznego  spectrum zaburzeń. Głównym założeniem projektu Pani Izabeli Drajewicz nauczyciela współorganizującego kształcenie oraz muzykoterapeuty oraz Pani Grażyny Szatkowskiej nauczyciela współorganizującego kształcenie, pedagoga specjalnego było ukazanie spectrum różnorodności autyzmu w formie spektaklu wyrażonego słowem tańcem i śpiewem. Do scenografii wykorzystano nowoczesne pomoce i urządzenia terapeutyczne zakupione dzięki  zaangażowaniu i dbałości Pani Dyrektor Beaty Młynarczyk, której priorytetową sprawą są potrzeby dzieci  w szczególności  z różnymi deficytami. Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole rozpoczęły się dnia 4 kwietnia 2024 r. o godzinie 12:00 przedstawieniem pt: „Mały Książę” dla  grupy  przedszkolnej, społeczności szkolnej, nauczycieli, a w godzinach popołudniowych „Małego Księcia” zaprezentowaliśmy rodzicom. Terapia sztuką oraz zajęcia prowadzone przez specjalistów w naszej szkole dla osób z autyzmem mogą pomóc w budowaniu samoświadomości, a także relacji. Sprzyja to dalszemu ich rozwojowi, poprawie komunikacji, łatwość podejmowania decyzji i elastyczność zachowań, rozwój umiejętności ogólnych. Składamy serdeczne podziękowania  Rodzicom za pomoc w przygotowaniu przedsięwzięcia.

Serdeczne podziękowania dla dzieci, uczniów i ich bliskich oraz wszystkich tych, którzy przynosili i przywozili do nas elektrośmieci!

elektrosmieci_4Zakończyła się nasza pierwsza akcja zbiórki elektrośmieci, która przerosła nasze oczekiwania! Zebraliśmy spory tonaż, który zostanie zważony i przeliczony na punkty, za które będziemy mogli wybrać ciekawe pomoce edukacyjne oraz zabawki. Takie akcje będziemy jeszcze powtarzać, by każdy mógł na bieżąco pozbywać się w sposób ekologiczny elektrośmieci. Zbiórka elektrośmieci, to korzyść dla wszystkich, a najbardziej dla środowiska, gdyż w sposób odpowiedzialny pozbywamy się przedmiotów działających na prąd lub baterie i samych baterii. Dajemy tym samym dobry przykład naszym dzieciom, które dużo uczą się o ekologii i prawidłowej segregacji odpadów. Przypominamy, że baterie zbieramy cały czas do zielonych pudełek, które znajdują się w szatni przedszkola w Pokrzywnicy i w Łężcach. Koordynatorem akcji jest Pani Judyta Wójcik, do której można kierować wszelkie pytania związane ze zbiórkami.

konkurs_320 marca w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje XXX Konkursu Recytatorskiego "Młodzież recytuje poezję" - "Jugend trägt Gedichte vor". Udział wzięli uczniowie z naszej szkoły oraz ze szkół w Reńskiej Wsi, Większycach, Mechanicy oraz Długomiłowic. Wszyscy pięknie się zaprezentowali. Serdecznie dziękujemy Gminie Reńska Wieś na czele z Tomaszem  H. Kandziora - Wójtem Gminy Reńska Wieś za ufundowanie nagród. Do etapu rejonowego z naszej szkoły zakwalifikowała się Julia Stadnik. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

14 marca 2024 r. osiemnaścioro uczniów naszej szkoły, uczestników projektów „BAJADERKI MATEMATYCZNE i „FIT MATEMATYKA”, wraz z opiekunami p. Katarzyną Damrat i p. Marią Kowalską pojechało na Piknik Matematyczny do Warszawy.  Wyjazd był zorganizowany, w ramach podsumowania X edycji programu mPotęga finansowanego z Fundacji mBanku. Spotkanie odbyło się w Centrum Nauki Kopernik, z panem Jeremiaszem Merkelem - gwiezdnym geologiem z Polskiej Agencji Kosmicznej i NASA, który opowiedział o swojej naukowej przygodzie. Odbył się również kosmiczny teleturniej „Misja: Matma!”, który wywołał wiele emocji. Następnie zaproszono nas na pyszny lunch. Potem zwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. To, co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne zgłębienie wiedzy z różnych dziedzin nauki. To też okazja, by poznać najnowsze wynalazki i rozwiązania technologiczne. Robot Kopernik chętnie ucinał sobie pogawędkę i potrafił znaleźć odpowiedź na każde pytanie. Porozumiewał się za pomocą modelu językowego – GPT3. Rozmowa ze sztuczną inteligencją „oko w oko” była emocjonująca. Z pewnością każdy znalazł  coś dla siebie. Każdy uczestnik pikniku otrzymał również upominek. Korzystając z pięknej pogody pozwiedzaliśmy jeszcze Warszawę. Byliśmy pod Pałacem Prezydenckim, Zamkiem Królewskim, Kolumną Zygmunta, Pomnikiem Piłsudzkiego, Grobem Nieznanego Żołnierza. To był dzień pełen atrakcji, bardzo pozytywnych emocji i ciekawych doświadczeń.

Więcej artykułów…